Jaunimą apšaudęs „Žalgiris“ įveikė „Juventus“ ekipą

Rungtynių maratoną pastarosiomis dienomis žaidžianti Kauno „Žalgirio“ komanda įsirašė dar vieną pergalę. Priešpaskutiniame „Betsafe–LKL“ reguliariojo sezono mače kauniečiai „Žalgirio“ arenoje įveikė Utenos „Juventus“ krepšininkus 82:56 (19:16, 15:17, 22:7, 26:16).

Pirmojo „Žalgirio“ taško autoriumi tapo Axelis Toupane, sudėtingą reidą nepaisydamas pražangos užbaigė rezultatą lyginęs Edgaras Ulanovas – 4:4. Pirmajame kėlinyje kauniečių puolimas laikėsi ant A.Toupane ir Vasilije Micičiaus pečių, kurie smeigė po tritaškį ir suteikė šeimininkams minimalų pranašumą – 14:13. Pačioje ketvirčio pabaigoje sužibėjo Antanas Kavaliauskas, leidęs savo komandai pirmą kėlinį laimėti 19:16.

Antrajame kėlinyje pasižymėjo Beno Udrihas, tačiau tai buvo viskas, ką Lietuvos čempionai nuveikė per keturias minutes, tad svečiai jau pirmavo 21:24. „Žalgirį“ į priekį 28:24 buvo išvedę B.Udrihas, Artūras Milaknis bei Martynas Sajus, bet rungtynės vėl staigiai išsilygino – 28:28. Kamuolio vagystę dėjimu įtvirtino Paulius Valinskas, per likusią minutę efektingu skrydžiu nudžiugino A.Milaknis, prasiveržimą atliko E.Ulanovas, bet paskutinį žodį tarė neįtikėtiną metimą iš kitos aikštės pusės paleidęs Jonas Zakas – 34:33.

Trečiasis kėlinys startavo B.Udriho tolimu šūviu po puikaus išsimetimo iš užribio, keturis taškus rinko A.Kavaliauskas, o atstumą iki 43:35 didino ledus pralaužęs Paulius Jankūnas. Tritaškiu į tritaškį atsakė B.Udrihas, dviženklį pranašumą sukūrė M.Sajus – 49:38. Kamuolį puolime ėmė kapitonas P.Jankūnas, tolimą bombą įsūdė V.Micičius ir kauniečių traukinys po truputį nuvažiavo – 54:39. Užtikrintai laimėtą kėlinį metimu po driblingo uždarė naują rekordinės persvaros ribą nustatęs V.Micičius – 56:40.

Ketvirtajame kėlinyje po krepšiu karaliavo A.Kavaliauskas, greitus išpuolius realizavo svečius į dar didesnę duobę nustūmę P.Valinskas ir V.Micičius – 62:44. Iš vidutinio nuotolio iššovęs V.Micičius įsitvirtino rezultatyviausio „Žalgirio“ krepšininko pozicijoje, tačiau sudėti ginklų neketinę uteniškiai priartėjo iki 64:51. Ketvirčiui įpusėjus Šarūnas Jasikevičius demonstravo pasitikėjimą savo jaunimu ir aikštelėje penketą sudarė P.Valinskas, Rokas Jokubaitis, M.Sajus, Martynas Arlauskas ir Gytis Masiulis. Vaizdo jaunieji žalgiriečiai nesugadino: tritaškį smeigė R.Jokubaitis, dvitaškį pelnė P.Valinskas, o paskutiniu taškus pelniusiu krepšininku tapo M.Arlauskas – 75:54. Rungtynių baigčiai nebekėlus abejonių progos pasirodyti nepraleido R.Jokubaitis, kurio juvelyrinis perdavimas G.Masiuliui ir uždarė pergalingas rungtynes – 82:56.

„Žalgiris“:V.Micičius 14, B.Udrihas 11 (3/3 trit.), A.Kavaliauskas 10 (6 atk. kam.), P.Valinskas 8 (4/5 dvit.), R.Jokubaitis 7 (4 rez. perd.), E.Ulanovas 6 (4 rez. perd.), A.Toupane 6 (2 per. kam.), M.Sajus 5 (8 atk. kam.), G.Masiulis 4, P.Jankūnas 4, A.Milaknis 4, M.Arlauskas 2.

„Juventus“:M.Kupšas 21 (8/12 dvit., 14 atk. kam., 5 blk.), D.Bičkauskis 11 (3/5 trit., 6 rez. perd., 4 per. kam.), D.Pita 5, J.Zakas 5, M.Korniienko 5 (3 blk.).