„Skambančių kanklelių“ kelias per šimtmečio Lietuvą“

Lietuvos kanklininkų stovykla „Skambantys kankleliai“, užgimusi prieš 19 metų Utenos rajone, Užpaliuose, subūrė draugėn tradicinių kanklių bei folkloro vaikų ir jaunimo kolektyvus iš visų mūsų šalies regionų. Išaugusi į tarptautinį renginį ir pakvietusi Rusijos, Latvijos, Kaliningrado srities lietuvių bendrijų kanklininkus Užpalių stovykla džiugino klausytojus ir nutiesė kelią tolimesniam bendradarbiavimui.

2018-ieji metai per mūsų šalį vilnija Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtais renginiais. Todėl ir projektas „Skambančių kanklelių“ kelias per šimtmečio Lietuvą“ skirtas šiai datai paminėti. Visi projekto renginiai propaguoja tradicinį kankliavimą ir etnokultūrą tarp jaunimo, skleidžia ir populiarina liaudišką muzikavimą, dainavimo tradicijas, pasidalina gerąja patirtimi, repertuaru, plečia ir gilina žinias ir suvokimą, kas iš tiesų yra mūsų tautos šaknys, paveldas, kuo jis aktualus ir reikšmingas jaunajai kartai. Šis projektas – tęsinys Užpalių stovyklos, kurioje kolektyvai šalia visų išvardintų tikslų ir veiklų, ruošia 2018 metų Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ kanklių koncerto „Skambėkite, kanklės“ repertuarą. Ir liepos 3 dieną Kanklių koncerte „Skambėkite, kanklės“ Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje, suskambės daugiau kaip pusantro šimto jaunųjų kanklininkų iš Aukštaitijos, Šalčininkų ir Vilniaus krašto atliekamos liaudies dainos.

Projektas startavo kovo 10-ąją, iškilmingai minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Palangos koncertų salėje. Visi „Skambančių kanklelių“ jaunieji atlikėjai dalyvavo Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalyje „Trimitatis“. Šį koncertą rengė Tautinės muzikos asociacija „Trimitatis“. Reikia paminėti, kad Užpalių stovykloje kasmet dalyvauja nemažai kolektyvų iš Žemaitijos, todėl „Skambančių kanklelių“ pasirodymas „Trimitatyje“ buvo šio bendradarbiavimo tąsa. Aukštaitijos kanklininkai atliko stovyklos „Skambantys kankleliai“ repertuarą. Besididžiuodami savo šalimi bei išlikdami aktyviais savo krašto patriotais, kanklių ir širdies styga visi dalyviai susijungė su žemaičiais bei Mažosios Lietuvos liaudies tradicijų puoselėtojais.

Plėtodami vieną iš Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės koncepcijos dalių „PAŽINK“, „Skambantys kankleliai“ gegužės 12 dieną surengs istorinį koncertą „Kur aisiu aisiu...“ Biržų pilies kieme. Biržų krašto istorija nuo XVI a. vidurio siejama su Radvilų ir jų protėvių Astikų vardu. 2017 metais sukako 470 metų, kaip Radvilų giminė tapo kunigaikščiais. Utenos r. (Užpaliai), Anykščių, Kupiškio, Pasvalio žemėse būta Radvilų istorinių valdų, o šių valdų gyventojų palikuonys – vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų kanklininkų ansamblių, folkloro, istorinio šokio kolektyvų dalyviai, skaitovai – d alyvauja „Skambančiuose kankleliuose“.

„Skambančių kanklelių“ simbolinė ugnis, kunigaikščio Radvilos uždegta prie Biržų pilies, nuties kelią per šimtmečio Lietuvą iki 2018 metų Mažosios kultūros sostinės – Užpalių (Utenos r.), kuriuose yra Radvilų protėvių Astikų vardu pavadinta gatvė.

Švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį didžiuokimės savo šalies iškiliomis asmenybėmis ir pasiekimais!

1 peržiūra gegužės mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.