Pristatytas Vyžuonėlių dvaro atgaivinimo projektas

2017 m. rugsėjo 28 d. Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje humanit. m. dr., menotyrininkė,Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė Laima Laučkaitė-Surgailienė pristatė dailininkės Marianos Veriovkinos Vyžuonėlių dvaro atgaivinimo projektą ir perspektyvas Utenai tapti Europos kultūrinio turizmo ir meno centru, pasinaudojant šios garsios ekspresionizmo dailininkės sąsajomis su mūsų kraštu.Vakarų Europos modernizmo pradininkė XX a. Mariana Veriovkina (1860-1938) užaugo Lietuvoje, Vyžuonėlių dvare, čianutapė ankstyvuosius realistinius paveikslus. Mokėsi Vilniuje, Peterburge, nuo 1896 m. gyveno Miunchene, 1918-1936 m. - Askonoje (Šveicarija). Mariana Veriovkina - viena pirmųjų ekspresionizmo dailininkių Vokietijoje, žinomiausios XX a. meno grupės „Mėlynasis raitelis" narė, modernizmo klasikų Vasilijaus Kandinskio, Aleksejaus Javlenskio, Pauliaus Klee, Franzo Marco bendražygė, dailininko Ija Repino mokinė. Garsi, gerai žinoma Vakarų Europoje dailininkė yra tarptautinės reikšmės dailės figūra, galinti pritraukti turistus, menininkus iš visos Europos.

Laima Laučkaitė-Surgailienė taip pat pristatė asociacijos „Marianos Veriovkinos draugija“ tikslus ir jau nuveiktus darbus. Asociacija siekia išsaugoti, renovuoti dvarą Vyžuonėlėse, pritaikyti jį kultūrinėms reikmėms, skleisti ir garsinti dailininkės Marianos Veriovkinos vardą visuomenės, jaunimo tarpe. 2014-2017 m. suorganizuoti keturi tarptautiniai Marianos Veriovkinos dailininkų plenerai/simpoziumai Vyžuonose, kurių metu vyko renginiai Vyžuonėlių dvare (parodos, koncertai, pristatymai, edukacinė veikla), surengtos diskusijos dėl dvaro išsaugojimo, knygos „Ekspresionizmo raitelė Mariana Veriovkina" pristatymai, pastatytas pažintinis stendas apie Marianą Veriovkiną Vyžuonėlių dvare (trimis kalbomis), išleistas iliustruotas bukletas apie dailininkę Marianą Veriovkiną ir Vyžuonėlių dvarą (trimis kalbomis).

Pristatymo medžiaga >>>

kitos naujienos.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.