Dėl prašymų socialinei paramai gauti

2017 m. birželio 1 d. panaikinus lengvatinį 9 proc. PVM tarifą šilumos energijai, įsigaliojo Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo Nr. IX-1675 7 ir 11 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriuo siekiama sumažinti būsto šildymo išlaidų finansinę naštą socialiai pažeidžiamiems asmenims ir užtikrinti socialinę paramą tiems, kuriems labiausiai jos reikia. Taip pat nustatyta, kad nepasiturintiems gyventojams šildymo sezono metu kompensuojama būsto šildymo išlaidų dalis, viršijanti 10 proc. (prieš tai buvo 20 proc.) skirtumo tarp bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų dydžio. dėl šių pakeitimų gali išaugti kompensacijų gavėjų skaičius.

Siekiant palengvinti piniginės socialinės paramos (būsto šildymo, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų, socialinės pašalpos) gavimą supaprastinta prašymo – paraiškos piniginei socialinei paramai gauti forma, kuri perkelta į elektroninę erdvę. Prašymo formą minėtai paramai gauti galima užpildyti, pateikti ir kartu pridėti ir reikiamų dokumentų kopijas elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) svetainėje www.spis.lt. Palengvinant gavėjams kreipimąsi dėl paramos, sukurtos šioje svetainėje pažangios priemonės: įdiegti mokomieji video filmai su įgarsinimu ir titrais, kaip prisijungti prie sistemos SPIS ir užpildyti bei pateikti prašymus piniginei socialinei paramai gauti, sukurtos būsto šildymo išlaidų kompensacijos ir socialinės pašalpos skaičiuoklės. Svetainėje www.spis.lt/Skaičiuokles asmuo gali sužinoti, ar parama jam priklauso bei sužinoti preliminarų jos dydį.

Utenos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriuje dėl socialinės paramos gavimo vykdoma išankstinė klienų registracija telefonais 8 389 61629, 8 389 50460 arba atvykus į Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių adresu: Utena, Utenio a. 4, 112 kab.

kitos naujienos.

3 peržiūros birželio mėn.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.