Patikros dėl šienavimo – nuo rugpjūčio vidurio

Rugpjūčio 1 d. dauguma ūkininkų turėtų užbaigti šienavimo darbus. Atsižvelgdama į nepalankias orų sąlygas, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkų laukus ketina pradėti tikrinti rugpjūčio viduryje.

Ūkininkai, siekiantys gauti tiesiogines išmokas už deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir pasėlius bei paramą pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros programos (KPP) priemones, privalo laikytis žemės ūkio veiklos vykdymo kriterijų, kurių dalis yra susijusi su šienavimo reikalavimais.

Nušienauti pievas privalu ne mažiau kaip 1 kartą per metus ir ne vėliau kaip iki einamųjų metų rugpjūčio 1 d. Pareiškėjams, įregistravusiems bičių šeimas Ūkinių gyvūnų registre, šienavimo termino pabaiga – rugpjūčio 31 d. Jei ūkininkas gauna ne tik tiesiogines išmokas, bet ir paramą pagal KPP priemones, kurių įgyvendinimo taisyklėse nurodyti kiti šienavimo terminai, jis turi vadovautis pastaraisiais terminais.

Abiem paminėtais atvejais nupjauta žolė (šienas, žalioji masė ar kt.) pievose turi būti sutvarkyta – išvežta iš lauko arba supresuota, arba šienas sudėtas į kūgius, arba žolė susmulkinta ir tolygiai paskleista.

Kaip vykdomi įsipareigojimai, paprastai tikrinama pasibaigus galutiniam reikalavimų įvykdymo terminui. Kadangi šiais metais oro sąlygos nepalankios atlikti kai kuriuos būtinuosius ūkio darbus laiku, NMA patikras dėl šienavimo įsipareigojimo laikymosi pradės rugpjūčio 14 d.

kitos naujienos.

1 peržiūra liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.